БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА НАД 79 ЛВ. ДО ОФИС НА СПИДИ

Балсам, подхранващи продукти и други: каква грижа за косата е необходима?  

Това, което важи при грижата за кожата, често важи също и при грижата за косата: по-малкото е повече! Защото, ако косата Ви стои на кичури и няма блясък, тя обикновено не се нуждае от допълнителна порция богато подхранване, а точно обратното: има нужда от почивка. Дори ако косата се възстановява сравнително бързо, но същевременно изглежда изтощена, това е признак, че полагате твърде много грижи за нея, казва експертът на dm Ренате Харер. Попитахме я в какво се състои правилната грижа за косата и кога е необходимо по-скоро да се откажем от подхранващите продукти като маски и балсами. 

рижа за косата: 3 признака, че третирате косата си твърде често с подхранващи продукти

1. Употреба на повече подхранващи съставки

Не всяка коса се нуждае от богати подхранващи съставки. Ако даден балсам съдържа голямо количество масло от ший например, а косата се нуждае само от малка доза хидратиране, това може да натовари структурата на косъма, според експерта Харер.

По принцип само химически третираната или изрусена коса се нуждае от интензивно подхранване с маски и терапии за коса. „В такъв случай при всяко миене на косата можете да използвате регенериращ продукт, който да заглади кутикулата”, казва Ренате Харер.

От друга страна, ако косата Ви лесно може да бъде оформена, когато е мокра и има естествен блясък, по-добре пропуснете интензивната грижа. Използването на балсам веднъж седмично е достатъчно. Също така е хубаво да нанасяте продукти без отмиване върху влажната коса. Те спомагат за заглаждането на кутикулата след всяко измиване.

2. Вредните вещества се натрупват

Силиконите отдавна имат лоша репутация. Въпреки това те все още се срещат в някои продукти за грижа за косата като балсами и маски например. Същото се отнася и за изкуствения кератин. Той може да възстанови силно стресираната коса, но и същевременно да я претовари. Подобно лечение трябва да се обсъжда предварително само със специалист. С течение на времето остатъците от тези синтетични вещества се натрупват в косата и това може да е причината тя да изглежда слаба и без блясък.

3. Някои съставки изсушават косата

Ако косата Ви е суха въпреки старателните грижи, които полагате за нея, това може да се дължи на съставките на подхранващите продукти, както и на използваните уреди за стилизиране. Към това число спада и глицеринът, който се използва в много продукти и би следвало да осигурява блясък. В малки количества той задържа влагата, но в твърде големи – може да изсуши косата. Експертът Харер съветва също: “Когато избирате шампоан, обърнете внимание на съставката натриев лаурет сулфат:  това почистващо активно вещество гарантира, че шампоанът се разпенва.
Въпреки това твърде много от него може да изсуши косата и скалпа. Затова проверете малко по-внимателно списъка на съставките върху опаковката на продуктите – веществата описани по-горе не трябва да са в началото на съдържанието.

Правилна грижа за прекалено третираната коса 

Точно както за тялото, детоксикацията е полезна понякога и за косата ни. Особено когато за нея са полагани прекалено много грижи. – За да премахнете остатъците от подхранващите или стилизиращи продукти, експертът на dm препоръчва шампоаните за дълбоко почистване. Те почистват косата и скалпа много по-ефективно от обикновените шампоани. Успешно премахват и силиконите от косата Ви.
Поради силният си ефект обаче, дълбоко почистващите шампоани не трябва да се използват твърде често. В последствие преминете към употребата на лек хидратиращ продукт за подхранване, така че кутикулата на косъма отново да се заглади.

Facebook
LinkedIn
Email

One Response

  1. Уникален продукт без парабени! Използвам го от дълго време.Препоръчвам го и на приятелите си.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Търсене: